Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach - Wiedza, komunikacja, rozwój

Informacje

Szkoła

Wiedza, komunikacja, rozwój

Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce rozpoczyna realizację projektu pn.

 

Wiedza, komunikacja, rozwój”

Projekt realizowany jest od 1 lipca 2020r. do 30 czerwca 2023r. czyli przez trzy lata szkolne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje

Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego

Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne

 

Projekt został złożony w odpowiedzi na konkurs nr RPMP.10.01.03-IP.01-12-008/19 ogłoszony 30 kwietnia 2019r. przez Zarząd Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości (MCP) o nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach 10. Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje. Łącznie wpłynęło 179 wniosków natomiast do dofinansowania wybrano 36 najlepszych w tym nasz wniosek, który uzyskał 143 punkty.

Autorami wniosku są pani Katarzyna Kazanowska- nauczyciel w GCE w Igołomi oraz pan Tadeusz Maślanka.

 

Budżet projektu na realizację zadań w projekcie to kwota 1 143 805,20 zł z czego 1 086 613,20 zł to środki finansowe dotacji pozyskanej przez naszą Gminę, a pozostała kwota to niepieniężny wkład własny.

 

Celem projektu jest rozwijanie u uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Igołomia- Wawrzeńczyce kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy, wspieranie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli oraz doposażenie pracowni przedmiotowych w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt komputerowy i multimedialny.

Dzięki realizacji projektu powstaną nowoczesne pracownie do nauki języków obcych w naszych Szkołach, Szkoły zostaną wyposażone również w nowoczesne monitory multimedialne.

Szkoła w Wawrzeńczycach zostanie wyposażona w nową salę komputerową oraz pracownie do nauki matematyki i przedmiotów przyrodniczych (przyroda, biologia, fizyka, geografia i chemia). Szkoła Podstawowa w Igołomi została już wcześniej wyposażona w takie pracownie, w ramach realizowanego przez Gminę projektu „Ćwiczę umysł”.

Grupą docelową projektu są uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Wawrzeńczycach i Szkoły Podstawowej w Igołomi.

W ramach projektu zaplanowano realizację dla uczniów zajęć rozwijających, wyrównawczych i komunikacyjnych dla uczniów wykorzystujących nowatorskie rozwiązania programowe i merytoryczne (nauka technik szybkiego uczenia się i zapamiętywania oraz technik skutecznej komunikacji, laboratorium językowe, praca metoda doświadczenia i eksperymentu), tj.: matematycznych, przyrodniczych, programowania, języka angielskiego, zajęć w terenie w formie wyjazdów komunikacyjnych oraz treningu skutecznej komunikacji.

Główne zadania:

  • Zajęcia wyrównawcze i rozwijające z edukacji matematycznej „Matematyka- to lubię!” w SP Wawrzeńczyce uzupełnione o jednodniowy wyjazd edukacyjny „Matematyczny Kraków”

  • Zajęcia wyrównawcze i rozwijające uzdolnienia przyrodnicze „Eksperyment przyrodniczy” w SP Wawrzeńczyce uzupełnione o jednodniowy wyjazd edukacyjny do Ogrodu Botanicznego, Parku Doświadczeń i Muzeum Inżynierii

  • Zajęcia wyrównawcze i rozwijające uzdolnienia z języka angielskiego „Laboratorium językowe” w SP Wawrzeńczyce i SP Igołomia uzupełnione o jednodniowy wyjazd edukacyjny do Krakowa

  • Zajęcia rozwijające uzdolnienia w zakresie programowania „Przechodzę na wyższy poziom – programuję!” w SP Wawrzeńczyce uzupełnione o jednodniowy wyjazd edukacyjny do Krakowa do instytucji zajmujących się profesjonalnym szkoleniem z zakresu budowy robotów

  • Zajęcia z treningu skutecznej komunikacji połączone z nauką w gry w szachy w SP Wawrzeńczyce i SP Igołomia

  • Zielona edukacja” –wyjazdy edukacyjne, podczas których odbędą się zajęcia w terenie uzupełniające, obrazujące i utrwalające działania podejmowane na zajęciach pozalekcyjnych: jednodniowy wyjazd do Leonarda da Vinci w Chęcinach- czerwiec 2021r., jednodniowy wyjazd do Parku Narodowego i Centrum Edukacyjnego w Ojcowie- czerwiec 2022r., jednodniowy wyjazd do Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon- czerwiec 2023r.

Natomiast nauczyciele obu szkół podstawowych będą mogli podnieść swoje umiejętności w ramach szkoleń w zakresie kompetencji kluczowych i indywidualizacji procesu nauczania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Przewidziano dla nich następujące szkolenia:

- szkolenie z obsługi platformy edukacyjnej Geogebra

- szkolenie z obsługi czujników bezprzewodowych do przeprowadzania doświadczeń

- programowanie i budowa robotów

- obsługa pracowni językowej

- szkolenie z zakresu zastosowania technik szybkiego czytania i zapamiętywania w pracy z uczniem zdolnym

- szkolenie z zakresu zastosowania technik komunikacji i rozwiązywania problemów (tzw. Trening dr Gordona)

 

Pierwsza rekrutacja uczniów do projektu odbędzie się we wrześniu 2020r. Dokumenty rekrutacyjne wraz z regulaminem rekrutacji do pobrania w sekretariacie szkoły i na stronie www szkoły.

 

Materiały dotyczące równości szans płci i niedyskryminacji: 

 

 

https://www.pois.gov.pl/media/21342/Podrecznik_rownosc_szans_kobiet_i_mezczyzn_2014_2020.pdf

 

    1. Agenda

 

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/6131/Agenda_ZATWIERDZONA.pdf

 

 

    1. Wytyczne zasady równości szans i płci

 

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/2470/Wytyczne_zasady_rownosci_szans12052015.pdf