Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach - Szkoła współpracy - warsztaty

Informacje

Szkoła

Szkoła współpracy - warsztaty

15 maja bieżącego roku odbyły się ostatnie warsztaty 6 RUN- Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele w ramach projektu Szkoła Współpracy.

Pierwszym z punktów spotkania była prezentacja każdej ze szkół dotycząca zadania, które szkoła biorąca udział w projekcie miała zrealizować w czasie między poprzednim a obecnym spotkaniem. Zadanie, którego każda ze szkół się podjęła realizowane było w oparciu o wspólne działanie uczniów, rodziców i nauczycieli. Współpraca dotyczyła opracowania planu działania, przygotowania, jak i realizacji. Wszystkie trzy podmioty w danym przedsięwzięciu miały zaistnieć. Nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele podzielili się refleksjami związanymi z wydarzeniem, jakim był Dzień Profilaktyki będący wypadkową wielu działań. Zaprezentowano udział i współdziałanie uczniów, rodziców i nauczycieli. Podczas prezentacji tego, co wspólnie wypracowaliśmy, wspomniano o już zrealizowanych postulatach, które wyniknęły z debaty przeprowadzonej wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Warto tutaj wymienić chociażby stojaki na rowery ustawione przed wejściem do sali gimnastycznej, czy też wyposażenie w nowoczesne meble wypoczynkowe górnego korytarza szkoły podstawowej. Jest to efektem dobrej współpracy i zrozumienia wszystkich trzech podmiotów. Nadrzędnym celem projektu Szkoła Współpracy jest to, aby to szkoła, miejsce, w którym kształtują się charaktery, osobowości, świat wartości najmłodszych - stawała się miejscem, w którym każdy czuje się dobrze, bezpiecznie, u siebie.

Ostatnim punktem spotkania było udzielenie wytycznych i wskazówek do stworzenia Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy, który będzie realizowany w ciągu dwóch lat. Przy tworzeniu programu będą pracowali uczniowie, rodzice i nauczyciele. Cały dokument powinien być opracowany w ciągu dwóch miesięcy od daty warsztatów wyłączając okres wakacji. Wspólne działanie RUN zapewne wzmocni już istniejącą współpracę, zaufanie i świadomość, że wszyscy wspólnie tworzymy dobrą, codzienną przestrzeń naszych dzieci, tak niezbędną do ich rozwoju, bo przecież, jak to już nieraz było przytaczane "Oddech dzieci spieszących do szkoły podtrzymuje świat"- dziś podtrzymuje, a kiedyś będzie go tworzył.