Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkoła

Konkurs 3xF

Troje uczniów z naszej szkoły Paulina Latała z klasy 8A, Martyna Gas i Wiktor Wołoszyn z klasy 6 wzięli udział w konkursie fotograficznym zatytułowanym 3xF, czyli Flora, Fauna, Funga. Organizatorem konkursu był Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, realizujący projekt „Spotkania z Nauką”. Konkurs był organizowany w formie zdalnej, a jego celem było rozwijanie talentu obserwacji przyrody, a dokładniej mówiąc roślin, zwierząt i grzybów, kształtowania wrażliwości na ich piękno i umiejętności zatrzymania ciekawego obrazu w kadrze.

Ogółem nadesłano 76 prac konkursowych z całej Polski, największym zainteresowaniem obiektywu cieszyły się zwierzęta, następnie rośliny oraz grzyby. Nie zabrakło prac o charakterze mieszanym, czyli obiekty były trudne do zaklasyfikowania do konkretnej grupy tematycznej.

Z ogromną radością informujemy, że fotografia Wiktora Wołoszyna zdobyła Grand Prix uzyskując 444 p.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.