Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach - Ślubowanie klas pierwszych

Informacje

Szkoła

Ślubowanie klas pierwszych

13 października nastąpił długo oczekiwany dzień, w którym dzieci z klas pierwszych zostały uroczyście włączone w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wawrzeńczycach. Uczniowie  przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie piosenek, wytrwale  ćwiczyli podczas prób.

 Po powitaniu gości przez przewodniczącą szkoły, naszą uroczystość rozpoczął taniec  Polonez w  wykonaniu pierwszoklasistów w galowych strojach z biretami na głowie i okolicznościowymi znaczkami przypiętymi do białych bluzeczek lub koszulek. Następnie odbyła się część artystyczna. Pierwszaki błysnęły talentem. Znajomość przepisów drogowych, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej, potrzeba szanowania naszej planety to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

 W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor szkoły mgr Wioletta Klęk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. ,,Pasuję Cię na ucznia”- mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem- jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Potem  życzyła pierwszakom sukcesów w nauce oraz wręczyła dzieciom legitymacje szkolne – pierwszy dokument tożsamości. Życzenia  oraz prezenty składali wójt gminy Józef Rysak oraz przewodniczący rady gminy Stefan Nawrot. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali ,,słodkie'' przyjęcie  oraz zakupili gry edukacyjne  i  drzewko, które zostanie posadzone w ogrodzie szkolnym aby rosnąć wraz z uczniami.  Młodsi koledzy i koleżanki, którzy byli zaproszonymi gośćmi również obdarowali swoich  kolegów przepięknymi roślinami doniczkowymi. Wychowawcy w swoich klasach wręczyli okolicznościowe dyplomy pasowania.

 Na zakończenie uroczystości były klasowe zdjęcia i portrety w odświętnych strojach. Wszystkie pamiątki przez długi czas będą przypominać uczniom o tym ważnym wydarzeniu szkolnym.

Beata Zapiór