Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkoła

Euroweek

W ramach działań projektu Erasmus każdego roku wyjeżdżamy na obóz Euroweek, który w naszej szkole jest punktem obowiązkowym. 

Chyba każdy wie, że wakacyjny wyjazd na Euroweek jest już tradycją, w tym roku minie 10 lat naszej przygody z tym niesamowitym przedsięwzięciem. W roku, w którym świętujemy 20-lecie członkostwa Polski w UE, 10-lecie Euroweeku ma swój osobisty wydźwięk. 
Magia Euroweeku jest oczywista dla wszystkich, którzy choć raz tam byli, nie mija też z czasem, ani nie blednie wraz z liczbą zaliczonych obozów (wiem co mówię, byłam 15 razy). 
Od zeszłego roku zaraziliśmy Euroweekiem naszych partnerów z Danii, Czech, Turcji  i Holandii. 
Dlatego teraz każdego roku organizujemy ,,erasmusowe euroweeki'' jako autorski program  i tak to pewnie zostanie na lata;)
W kwietniu grupa uczniów z Czech, Danii i nasza Wielka Piątka: Ania, Natalia, Kuba, Bartek i Szymon spotkali się na obozie w Bystrzycy Kłodzkiej. 
Zajęcia z wolontariuszami z całego świata, w naszym przypadku z Meksyku, Filipin, Gruzji były jak zawsze rewelacyjne: mnóstwo zajęć na integrację, budowanie zespołu, komunikację, rozwiązywanie problemów, prezentacje krajów, gry ruchowe, zajęcia kreatywne, drama, wszystko to po angielsku, z muzyką w tle i oczywiście codzienny walk&talk. 
Kolejny międzynarodowy eramusowy euroweek w kwietniu, bo nasi partnerzy ,,wpadli po uszy'' i po prostu muszą tu przyjeżdżać. 
 
Renata Pomykalska