Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 czerwca 2021

Drodzy Uczniowie

Kończy się rok szkolny 2020/2021, rok inny niż wszystkie, które przeżywaliście dotychczas. Podobnie jak poprzedni, był to rok naznaczony pandemią, która Wam Uczniom narzuciła konieczność nauki zdalnej, zaś nam nauczycielom ograniczając kontakt z Wami, narzuciła rzeczywistość nauczania zdalnego. Z pewnością wielu z Was staje teraz przed oczami tłum roześmianych, zadowolonych dzieci zgromadzonych na sali gimnastycznej, którym często towarzyszą rodzice, zza kurtyny, gdzie odbywa się ostatnia próba, dobiegają słowa piosenki, ktoś powtarza nerwowo słowa życzeń i podziękowań… Tak wyglądał dzień zakończenia roku z czasów przed pandemią, która stała się granicą między tym, co było tak proste, naturalne
a rzeczywistością, w której zapanował dystans i bardzo ograniczony kontakt z drugim człowiekiem.

Nie możemy się dzisiaj spotkać wszyscy razem i uroczyście zakończyć rok szkolny. Jestem myślami i sercem z każdą i każdym z Was. Dziękuję Wam za to, że Jesteście, za to, że wróciliście do szkoły a wraz z Wami powróciło słońce i lato. Za Wasz uśmiech, za ożywione rozmowy na korytarzach, za tą codzienną Waszą krzątaninę. Tutaj jest Wasze miejsce, tutaj jesteście u siebie i wbrew temu, czego się wielu obawiało – czujecie się bezpiecznie i jesteście sobą. Szkoła bez Was zasmuca
i budzi trwogę…

Dzisiaj z wielkim uznaniem każdemu w Was gratuluję tego, że podołaliście wszelkim utrudnieniom, ograniczeniom, które postawiło przed nami zdalne nauczanie. Gratuluję wielkiego samozaparcia, cierpliwości, niejednokrotnie odwagi, i tych wszystkich małych i dużych sukcesów, które odnieśliście w tym kończącym się roku szkolnym.

Waszym Rodzicom składam serdeczne podziękowania, za to, że w tym trudnym czasie byli z Wami, czuwali nad Wami, niejednokrotnie zastępując naszą fizyczną nieobecność przy Was. To Rodzice niejednokrotnie motywowali Was, wspierali, gdy było bardzo trudno i po cichutku, cierpliwie, razem z Wami czekali na powrót do normalności.

Drogie Dzieci, życzę Wam radosnych, spokojnych, bezpiecznych, zdrowych wakacji, słońca, prostych ścieżek, które z pewnością będziecie przemierzać, czystej wody, błękitnego nieba i dobrych, przyjaznych ludzi spotkanych na Waszych wakacyjnych szlakach.

Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor GCE w Wawrzeńczycach

Mieczysława Stawarz

 

Wawrzeńczyce, dnia 25 czerwca 2021 roku