Odblaskowa szkoła podsumowanie

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 października 2021

Jestem widoczny, jestem bezpieczny

Na przełomie dwóch pierwszych miesięcy nauki w roku szkolnym 2021/2022 Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach podjęło działania w ramach  akcji Odblaskowa Szkoła. Realizowaliśmy zaplanowane działania mając na uwadze konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego. Nauczyciele poprzez pogadanki wzmocnione prezentacją i filmem uczulali na ogromne znaczenie noszenia odblasków. We wszystkich działaniach towarzyszyło nam hasło: Jestem widoczny, jestem bezpieczny.  

Najmłodsi uczniowie tj. klasy pierwsze otrzymały opaski odblaskowe, aby już od pierwszych miesięcy nauki dbać o swoje bezpieczeństwo. Tematyka bezpieczeństwa na drodze jest wprowadzona w scenariusze lekcji na poziomie każdej klasy, dlatego też nauczyciele tym mocniej podkreślali wagę noszenia odblasków, wzmacniając to ćwiczeniami oraz wizualizacją np. odległości, która pokazuje nam różnicę posiadania i braku przy sobie odblasku.

Dla uczniów klas 0 – III przygotowany został konkurs plastyczny pt. „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”; wg regulaminu praca miała być wykonana dowolną techniką,  w formacie A3. Spośród wszystkich prac jury wyłoniło pierwsze, drugie i trzecie miejsca oraz wyróżnienia. Do pracy w charakterze jury zostały zaproszone osoby, które uczestniczą w zajęciach w Domu Seniora w Koźlicy. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

I miejsce: Julia Trojanowska z klasy I b oraz Maksymilian Wołoszyn z klasy I a;

II miejsce: Karolina Strzelecka z klasy 0 b oraz Patryk Rachtan z klasy III a;

III miejsce: Agata Głowa z klasy I b oraz Paweł Grela z klasy III a;

Wyróżnienia: Antoni Rogowski z klasy 0 a oraz Dominika Wesołowska z klasy II a.

Oprócz pracy plastycznej każda klasa od 0 – III mogła przystąpić do konkursu międzyklasowego, w którym należało zaśpiewać i nagrać piosenkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. O rozstrzygnięcie tego konkursu również zostali poproszeni seniorzy z Domu Seniora w Koźlicy.

            I miejsce: zajęła klasa III b prezentując piosenkę „Przepisowy ruch drogowy” oraz 0a prezentując wystąpienie wierszowane;

            II miejsce:  zajęłaklasa II a, która również wybrała piosenkę „Przepisowy ruch drogowy” oraz klasa I a z piosenką „W drodze do szkoły”;

III miejsce: zajęła klasa 0 b śpiewając piosenkę „Zielone, czerwone” oraz klasa II b z piosenką „Odblaski”;

Wyróżnienie otrzymała klasa III a z piosenką „Znaczki odblaskowe” oraz klasa I b z piosenką „ W drodze do szkoły”.

Starsi uczniowie zostali zaproszeni do klasowego konkursu, w ramach którego należało nagrać 2 – minutowy film o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

I miejsce: zajęła klasa VI oraz klasa IV a;

II miejsce: zajęła klasa V a oraz klasa VII;

III miejsce: zajęła klasa IV b;

Wyróżnienie: trafiło do klasy VIII b.

Odblaski wprowadzone zostały również na zajęcia wychowania fizycznego, gdzie poprzez sportową zabawę i rywalizację, dzieci pokazały spryt i zwinność. Nawet poprzez aktywność fizyczną warto docierać z ważnymi treściami takimi jak bezpieczeństwo na drodze.

            Słowo podziękowania kierujemy do grupy seniorów z Domu Seniora w Koźlicy, która podjęła się trudnego, choć satysfakcjonującego, zadania jak rozstrzygnięcie konkursów. Jesteśmy zbudowani Waszym zaangażowaniem i odpowiedzialnym podejściem do tego przedsięwzięcia. Odblaskowa Szkoła zrobiła pomost pomiędzy seniorami a juniorami.

            Słowa wdzięczności ślemy również do Rady Rodziców, która z ogromną życzliwością i chęcią współpracy zareagowała na potrzebę ufundowania nagród dla zwycięzców. Edukacja wokół bezpieczeństwa na drodze została zrealizowana, teraz pozostaje każdego dnia uważność, odpowiedzialne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i noszenie odblasków, bo jeśli jesteś widoczny, wtedy jesteś bezpieczny. 

 

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie