Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - Święto

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 kwietnia 2021

Dzisiaj  23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - Święto wszystkich czytelników, bibliofilów i miłośników książek. Zgodnie z długą tradycją
w Katalonii, kobiety obdarowywano w ten dzień czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO.

"Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki" - Stephen King, Dallas '63" - bo macie mnóstwo powodów, dla których warto czytać książki:

Ø  czytanie pozwala lepiej rozumieć innych i rozwija kompetencje społeczne;

Ø  czytanie sprawia, że łatwiej przyjąć punkt widzenia drugiej osoby;

Ø  czytanie przygotuje Cię do współpracy, przyjaźni a nawet miłości;

Ø  czytając odkładasz na bok własne zmartwienia, stajesz się otwarty i wrażliwy na innych, relaksujesz się i zmniejszasz poziom stresu;

Ø  dzięki czytaniu wiesz więcej i wydłużasz swoje życie;

Ø  czytanie czyni Cię nowoczesnym.

"Moją bronią jest mój umysł...umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli ma zachować swoją ostrość. - Tyrion uderzył dłonią o skórzaną okładkę książki. - Dlatego właśnie czytam tak dużo, Jonie Snow".
George R.R. Martin, Gra o tron.

Życzę wszystkim miłośnikom książek jak najwięcej radości z czytania nie tylko dzisiaj!

 

Elżbieta Cieśla

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie