Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach - Sztafetowe biegi przełajowe.

Informacje

Szkoła

Sztafetowe biegi przełajowe.

28.09.2021 udział w zawodach sportowych wzięli uczniowie naszej szkoły.

Był to sztafetowy bieg drużyn, składających się z pięciu dziewczyn i pięciu chłopców. Uczestnicy łącznie jako drużyna pokonali dystans 6km, z Koniuszy do Proszowic.

Nasza reprezentacja w kategorii starszej (klasy 8-7) zajęła 4 miejsce na 9 zespołów

Nasza młodsza reprezentacja w swojej kategorii (klasy 6-4) zajęła także 4 miejsce na 8 ekip startujących w zawodach.

Mimo, że udział w tych zawodach był najważniejszy to oczywiście każdy z uczestników wyścigu włożył wielki wysiłek w uzyskanie jak najlepszego wyniku.

Wielkie brawa należą się naszym sportowcom:

Drużyna 8-7: Olga Pilch, Daniel Skowron, Martyna Adamczyk, Miłosz Marcinkowski, Gabriela Mietła, Daniel Mierzwa, Paulina Kuraś, Bartosz Nowak, Aleksandra Jasonek, Patryk Psica.

Drużyna 6-4: Natalia Pieniążek, Dawid Zastawny ,Julia Cicha, Julia Mierniczek, Błażej Zastawny, Aleksandra Noga, Piotr Jędras, Kacper Kasprzyk, Anna Mietła, Jakub Adamski.

Impreza sportowa była zorganizowana jako memoriał im. Gen. Bolesława Nieczui-Ostrowskiego na pamiątkę utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej w 1944 roku. Był to teren wolnego skrawka Polski na terenie okupowanym przez III Rzeszę.