Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach - Letnie Zabawy Sportowe – dzień aktywności fizycznej w naszej szkole

Informacje

Szkoła

Letnie Zabawy Sportowe – dzień aktywności fizycznej w naszej szkole

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do naszego szkolnego życia wróciły dni zabaw sportowych, konkurencji, zdrowej rywalizacji i to, co najważniejsze: wzmożonej aktywności fizycznej, tak bardzo wszystkim potrzebnej. Te wydarzenia w naszej szkole miały miejsce 14 czerwca. W imprezie brali udział także uczniowie szkoły w Igołomi i w Dobranowicach.

Podczas takich wydarzeń nie może zabraknąć tych, którzy inspirują, zachwycają, motywują. Gościem tego dnia była Klaudia Siciarz, lekkoatletka, halowa mistrzyni Polski w biegu przez płotki w 2017 roku, ustanowiła wówczas halowy rekord świata juniorów. Klaudia jest absolwentką naszej szkoły, tutaj odkryła swój talent, można powiedzieć, że tutaj wszystko się zaczęło. Dla naszych uczniów jest to szczególna motywacja, zachęta do rozwijania swoich sportowych pasji. Kończąc swoje krótkie wystąpienie, Klaudia powiedziała do dzieci i młodzieży: Miejcie marzenia i dążcie do ich realizacji.

Wśród gier i zabaw były biegi, przeciąganie liny, mecz piłki ręcznej dziewcząt klas 7 i 8 rozegrany między drużyną z Igołomi i Wawrzeńczyc, mecz chłopców. Można było również zmierzyć się w biegach z Klaudią Siciarz.

Należy wspomnieć również o tym, że spotkaniu towarzyszyły piosenki, jedna w wykonaniu Sandry Głowy, druga w wykonaniu wszystkich uczniów.

„Lato lato, lato czeka, razem z latem czeka rzeka…” - te słowa były przedsmakiem upragnionego lata i wyczekiwanych wakacji...