Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Spotkanie z policjantem

W Szkole Podstawowej w Wawrzeńczycach kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

W ramach edukacji w tym kierunku, 1 grudnia 2022r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami policji

z Komisariatu Policji w Słomnikach. Dzieci miały okazję porozmawiać
z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w szkole, w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.