Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach - Święta w międzynarodowym gronie.

Informacje

Szkoła

Święta w międzynarodowym gronie.

Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach gościło w dniach 4-10 grudnia uczniów i nauczycieli z Danii, Holandii, Turcji, Rumunii i Czech. 40 gości podczas tego tygodnia realizowało działania w temacie sztuki i tradycji Świąt Bożego Narodzenia w ramach projektu ,,Łączy nas sztuka”.

W programie mnóstwo warsztatów artystycznych, które poprowadziły panie z CKiP w Wawrzeńczycach oraz nauczyciele z GCE w Wawrzeńczycach. Były więc tradycyjne ozdoby choinkowe: orzechy, mikołaje, gwiazdy, łańcuchy papierowe, bombki ale też lepienie uszek i pieczenie pierników. Uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych co wymagało ciągłej komunikacji w języku angielskim. 

W ramach poznawania Polski goście odwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce i  Kraków.

Tam uczestniczyli w warsztatach z interpretacji sztuki w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. 

Cześć uczniów mieszkała w rodzinach goszczących u swoich polskich kolegów co było okazją do prawdziwej wymiany kulturowej. 

Ostatni dzień programu był namiastką wspólnej kolacji wigilijnej. 55 uczniów uczestniczących w projekcie ubrało wspólnie choinkę, którą ozdobili ozdobami własnoręcznie przygotowanymi w trakcie całego tygodnia. 

Następnie zaśpiewaliśmy ,,Cichą noc” po holendersku, duńsku,czesku, rumuńsku, polsku i angielsku. Wspólnie słuchaliśmy kolęd w wykonaniu uczennic z naszej szkoły. Potem kolejne przyjemne rzeczy czyli barszcz z uszkami i  pierniczki (to wszystko uczniowie wykonali w szkole), życzenia i wspólne świętowanie. 

Nie sposób opisać tutaj wszystkich działań całego tygodnia, za to można je obejrzeć na Instagramie projektu @icre.arte

Renata Pomykalska