Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach - Nie tylko dla uczniów! - Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Wawrzeńczycach

Informacje

Szkoła

Nie tylko dla uczniów! - Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Wawrzeńczycach

W sobotę, 22 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Wawrzeńczycach odbył się Dzień Otwarty. W godzinach od 10.00 do 13.00 każdy kto miał taką chęć, był zainteresowany mógł przyjść do naszej szkoły i w towarzystwie uczniów pooglądać wszystko to, co towarzyszy naszej szkolnej codzienności. Można było nie tylko pooglądać, ale także wziąć udział w zajęciach, wyjątkowych zajęciach, które prowadzili nasi nauczyciele. Należy tutaj wymienić zajęcia z programowania, quizy z j. angielskiego, matematyczne potyczki i zagadki, zajęcia z zastosowaniem metod aktywizujących sprzyjające integracji grupy, posłuchać czytania wybranych książek, porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Uczniowie klasy 3 pod czujnym okiem wychowawczyni malowali na wielkim kartonie ulice Warszawy,  które później wykorzystano jako dekorację podczas akademii z okazji Święta Konstytucji 3 maja.

            Jedną z większych atrakcji tego dnia były domowe wypieki przygotowane przez rodziców naszych uczniów, szczególnie w przygotowania zaangażowali się rodzice uczniów klas 4. Wielkim powodzeniem cieszył się wspaniały tort upieczony przez jedną z mam, który był piękną i wyjatkową reklamą naszej szkoły.

            Należy podkreślić, że tego dnia naszą szkołę odwiedzili nie tylko rodzice i uczniowie z innych szkół, ale wielu rodziców naszych uczniów. Po paru latach ograniczeń, izolacji – można było swobodnie wejść do szkoły, pooglądać sale lekcyjne, w których na co dzień uczymy się i pracujemy. Rodzice nie ukrywali zachwytu wyposażeniem sal lekcyjnych, ich estetyką oraz różnorodnym sprzętem multimedialnym, który uatrakcyjnia i wspomaga naukę, rozwijanie zainteresowań, odkrywanie talentów.

            To był wyjątkowy i bardzo ciekawy dzień dla nas wszystkich, inny niż te, które znamy z codziennej nauki i pracy. Uczniom potrzebny jest taki dzień, kiedy w szkole jest inaczej, gdy wychodzi się z ławek, rozmawia swobodnie z nauczycielami, a zajęcia skoncentrowane są na tym, co służy rozwijaniu zainteresowań, integracji uczniów. Być może powinno się to stać naszą dobrą tradycją?

            Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się  w organizację tego wydarzenia, szczególne podziękowania należą się Rodzicom naszych uczniów.

            Podsumowaniem Dnia Otwartego niech będą słowa jednej z uczennic, wypowiedziane w sposób bardzo szczery, naturalny i spontaniczny:

„To była najpiękniejsza sobota świata!”