Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkoła

FESTIWAL ZAWODÓW 2023

X Festiwal Zawodów 2023 – coroczne targi małopolskiej edukacji zawodowej. W EXPO Kraków na uczniów kończących szkoły podstawowe czekały pokazy ponad 150 zawodów z ponad 80 szkół, służby mundurowe, pracodawcy oraz doradcy zawodowi. Nasi uczniowie klasy VIII odwiedzili Festiwal Zawodów 27 kwietnia 2023r.

Wszyscy  którzy już wkrótce wybiorą swoją dalszą ścieżkę edukacyjną, mogli poznać ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych oraz porozmawiać ze starszymi kolegami kształcącymi się w różnych zawodach. Czekały na nich nowoczesne stoiska przygotowane przez szkoły zawodowe wspólnie z przedsiębiorcami. O możliwościach znalezienia zatrudnienia oraz kompetencjach, jakie obecnie są potrzebne do pracy w zawodach, udzielali informacji  przedsiębiorcy z różnych branż.

Wybór szkoły ponadpodstawowej – to nie jest łatwa decyzja. Oczekiwaliśmy z niecierpliwością na możliwość udziału w dniach otwartych szkól oraz Targach Edukacyjnych umożliwiających zapoznanie się z ofertą szkół na nowy rok szkolny. Festiwal Zawodów był taką okazją. Z  zainteresowaniem zatrzymywaliśmy  się przy stoiskach, które nas interesowały, zbieraliśmy informacje o profilach klas i mogliśmy porozmawiać z uczniami interesujących nas szkół. Każdy zbierał materiały, ulotki i plakaty.

Miła niespodzianka! Spotkaliśmy naszych starszych kolegów, absolwentów naszej szkoły, którzy reprezentowali już nową swoją szkołę, ale miło i z sentymentem wspominali naszą wspólną podstawówkę.

Bożena Nowak, Anna Chojka