Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach - Wycieczka projektowa z zajęć przyrodniczych

Informacje

Szkoła

Wycieczka projektowa z zajęć przyrodniczych

20 czerwca 2023r. odbyła się wycieczka przyrodnicza do Krakowa z projektu „Wiedza, komunikacja rozwój” . Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy, które miały naprzemiennie zorganizowane zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego z przewodnikiem oraz lekcje przyrody  o owadach. 
Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Ogrodzie  Doświadczeń im. Stanisława Lema. Uczniowie mieli tam warsztaty tematyczne: klasy I – III pt.:  „Dziecinnie proste eksperymenty”, a uczniowie klas IV – VIII warsztaty pt.: „Mroźne eksperymenty”.  Następnie w  Planetarium – Kino Sferyczne został  wyświetlony film pt.:  „Na skrzydłach marzeń 3D”. To niezwykła przygoda o historii lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem i … statkiem kosmicznym.

Dużą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie Ogrodu, które  polegało na samodzielnym doświadczaniu sensorycznym – zwiedzający mogli dotykać instalacji stanowiących eksponaty, mieli okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów, każdy mógł wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym nas świecie.

Wycieczka, pomimo upału i zmęczenia, była dla wszystkich uczestników bardzo interesującym i ciekawym doświadczeniem.