Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach - Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Zaczarowane Wzgórze”

Informacje

Szkoła

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Zaczarowane Wzgórze”

3 listopada uczniowie klasy IIa i IIb wybrali się na wycieczką do Gospodarstwa Agroturystycznego „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu.

Dzieci brały udział w licznych zajęciach. Uczestniczyły w warsztatach kulinarnych – gotujemy w babcinej kuchni, podczas których miały okazję spróbować swoich sił kulinarnych. Było więc krojenie składników potrzebnych do zrobienie zupy dyniowej, którą potem z apetytem zjadły.  Rozpoznawały i nazywały rodzaje dyni oraz dowiedziały się co można
z niej zrobić. Próbowały prażonych pestek i dżemu dyniowego oraz tworzyły własne kompozycje ziołowe. Brały też udział w eksperymentach i doświadczeniach związanych z dynią. Nie zabrakło zabaw sportowo – rekreacyjnych oraz zabaw z chustą animacyjną. W mini zoo mogły karmić zwierzątka. Wielką radość sprawiły dzieciom zabawy w stodole na sianie. Jednak największą atrakcją dla wszystkich była przejażdżka konna pod okiem instruktora.

Po pysznym obiadku, oczywiście z dynią w tle, nadszedł czas na swobodne harce i zabawy na terenie zielonym. Pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. Zabawy  na wspaniałym placu zabaw były idealnym zakończeniem tego pełnego wrażeń wyjazdu.

Opracowała: Jolanta Nakielska