Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach - Projekt – edukacja z wojskiem

Informacje

Szkoła

Projekt – edukacja z wojskiem

 

            5 czerwca br. uczniowie klas 7 Szkoły Podstawowej w Wawrzeńczycach wzięli udział w pilotażowej wersji programu pn. „Edukacja z wojskiem”. Jest to program edukacyjno-obronny przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej, a polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Zasadniczym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem.

Wojskowi szkoleniowcy w życzliwy i przyjazny sposób przeprowadzili zajęcia w pracowni lekcyjnej oraz na szkolnym podwórku. Podczas 3-godzinnego szkolenia nasi uczniowie poznali zagadnienia z: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej i obrony cywilnej, utrwalili umiejętności m.in. z zasad alarmowania, sposobów szukania i wzywania pomocy, podstaw ewakuacji i schronienia oraz nawyków udzielania pomocy. Potwierdzeniem udziału w programie dla naszych uczniów są imienne certyfikaty.