Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach - Wycieczka w Pieniny – klasy 4a i 4b

Informacje

Szkoła

Wycieczka w Pieniny – klasy 4a i 4b

Pieniny to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych punktów na mapie naszego kraju, a ich piękno mogli podziwiać uczniowie klasy 4a i 4b na wycieczce szkolnej, która odbyła się 10 czerwca 2024 roku.  W podróż wyruszyliśmy wczesnym rankiem. Wszystkim dopisywały dobre humory. W drodze i podczas całej wycieczki towarzyszył nam przewodnik, który opowiadał ciekawostki przyrodnicze i historyczne dotyczące mijanych regionów, miejscowości oraz zabytków. Na  miejsce pierwszej atrakcji, zamku w Niedzicy, dotarliśmy ok. 10:00. Mogliśmy podziwiać wiele pięknych komnat i dowiedzieć się o historii tego miejsca. Z murów zamku oglądaliśmy malownicze zakątki i rozległą taflę sztucznego jeziora. Następnie udaliśmy się na krótki spacer po zaporze wodnej na Jeziorze Czorsztyńskim. Dowiedzieliśmy się, że zaporę wodną na Dunajcu kontroluje kilka osób, i że jej głównym celem jest ochrona przed powodziami.
Obejrzeliśmy też wozownię z pięknymi bryczkami i karetami. Następnym punktem wycieczki był ok. godzinny rejs statkiem wycieczkowym po zalewie. Ta atrakcja wszystkim przypadła do gustu. Po „wodnej relaksacji”, która znacząco wpłynęła na pobudzenie naszych apetytów, wyruszyliśmy do Krościenka na obiad do karczmy „Dunajec”. Wzmocnieni sytym obiadem udaliśmy się do  Szczawnicy, gdzie mogliśmy ruszyć na podbój miejscowości uzdrowiskowej, przemierzając aleje i deptaki. Podczas spaceru zjedliśmy pyszne lody. Na koniec zaopatrzywszy się w różnego rodzaju pamiątki i upominki zasiedliśmy na miejscach w autokarze. Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń, bogaci w doświadczenia i  nową wiedzę, wróciliśmy do domu ok. 20:00.
Myślę, że każdy z wycieczki przywiózł nie tylko pamiątki, ale też „bagaż” niezapomnianych wspomnień.