NIEBIESKIE IGRZYSKA
24 kwietnia 2026
Dnia 16.04.2026 r dzieci wraz z personelem Przedszkola wzięły udział w Niebieskich Igrzyskach zorganizowanych w naszym przedszkolu.
Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz przypadającego na 2 kwietnia Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem w temat czym są Igrzyska. Następnie dzieci oglądały krótki film tematyczny "Jaś i niebieskie motyle. Wszyscy w ramach solidarności ubraliśmy się na niebiesko. Podczas konkurencji sportowych udowodniliśmy, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Przedszkolaki brały aktywny udział w różnych zadaniach ruchowych takich jak chodzenie po linie czy taniec w parach z balonami. Po przeprowadzonych konkurencjach wszystkie dzieci otrzymały medale za wspaniałe zaangażowanie. Na zakończenie wydarzenia dzieci wspólnie wypuściły w niebo niebieskie balony, co było symbolicznym gestem jedności, nadziei i wsparcia dla osób w spektrum autyzmu.